fason forte klinik sampuan uretimi

Fason Forte Klinik Şampuanı Üretimi

ETKEN MADDELER

%100 NATURAL CAFFEIN : Kafein içeren solüsyonun içine saç folikülleri konulduğunda bir büyüme süreci yaşanmaktadır. Bir araştırmaya göre erkeklerde ve kadınlarda saç dökülmesine çarenin sırrı kahvede gizli.

TRIPTONOL

Manuka konsantresi ve Salix Alba (willow) Bark ekstraktı içeren prebiyotik üründür. Yağlı, kepekli saçlar için saç ürünlerinde önerilir. Antimikrobiyal etkinliği oldukça yüksektir.

ATOLIGOMER (Sea Salt &Silica)

Deniz suyu konsantresidir. Eser elementler ve mineral bakımından oldukça zengindir. Denizin canlandırıcı ve mineral sağlayıcı özelliklerine sahiptir.

HYDRANOV(Sea Salt&Sodium Carragenan)

Oligofurecelleran konsantresi içeren, ileri teknolojik yöntemler ile üretilen aktif üründür. Hyaluronik asitten 3 kat daha fazla nemlendirme etkisi ile cildin her tabakasının nemlenmesini ve yapılandırılmasını sağlar. Epidermal hyaluronik asit sentezini arttırır.

PHYCOJUVENINE Steam Cell Active(Laminaria Digitata Extract)

İnovasyon ödüllü PHYCOJUVENINE, Laminaria ekstraktından elde edilen, epidermal kök hücre yenileyici aktif üründür Saç derisine oksijen kazanımı sağlar. Saçlı deriye antioksidan etki gösterir. Saçlı derinin sağlığını korur. Kökleri besler.

BİTKİLER

Allium Sativum Bulb Extract(Sarımsak): Son yıllarda çok popüler olan sarımsağın içerisinde bol miktarda sülfür, selenyum ve vitaminler yer alır. Saç bakımı için özellikle gerekli olan tüm mineraller ile vitaminleri tek başına karşılama gücüne sahip olan sarımsak saç sorunu yaşayan kişiler için ideal bir bitkidir. Saçlara düzenli sarımsak içeren ürünler uygulanır ise saç dökülmesini durduracaktır. Saç diplerinde oluşan kepek sorunun giderilmesinde çok faydalıdır. Saç kıran hastalığına karşı kişileri korur. Yeni çıkan saçların hızlı ve sağlıklı uzamasını sağlar. Saç uçlarında görülen kırılma ve kopmaları giderecektir. Saç dökülmesinden dolayı şikâyetçi olan kişilerin sorunlarına cevap olacaktır ve dökülmeyi kesecektir.

Saccharomyces/Allium Sativum Bulb Ferment Filtrate(Siyah Sarımsak): Normal sarımsağın 1 ay boyunca fermantasyona uğratılarak elde edilen siyah sarımsak 2 kat daha fazla antioksidan içerir. Siyah sarımsak, normal sarımsağın içerdiğinden daha fazla antiseptik, antifungal, antiviral ve antibakteriyel bileşenler içerir. Bu sayede bakteri ve virüs kaynaklı enfeksiyonlara karşı daha etkilidir. Saç dökülmesinin önlenmesinde etki gösterir. Saç köklerine nüfuz ederek saç köklerinin güçlenmesine yardımcı olur.

Ozanied Olive Oil : Saçın ihtiyacı olan oksijenlenmeyi ve nemlenmeyi sağlayarak boya, perma veya diğer işlemler sonucu yıpranmış saçları onarır. Saç dökülmesine neden olan etkileri yok eder saçtaki kepeklenmeyi azaltır, enfeksiyonu giderir ve saçı besler canlılık verir. Panax Ginseng , Ginkgo Biloba, Capsicum Annuum Fruit Extract, Aesculus Hippocastanum Seed Extract(Atkestanesi) Aloe Barbadensis(Aloevera Jel), Betula Alba Extract(Kayın Ağacı), Chamomile Recutita Flower Extract(Papatya) Panicum Miliaceum Seed Extract(Sarı Darı), Equisetum Arvense Extract(Kırk Kilit, Atkuyruğu), Salvia Officinalis Leaf Extract(Ada Çayı), Urtica Dioica Leaf Extract(Isırgan Otu), Camelia Sinensis Seed Extract(Yeşil Çay), Arctium Lappa Extract(Dulavrat Otu), Lawsonia Inermis Extract(Kına Ağacı), Humulus Lupulus Extract(Şerbetçi Otu)

VİTAMİNLER

Niacin(Vitamin B3), Biotin(Vitamin H), Calcium Pantothenate(Provitamin B5, PYRIDOXINE(Vitamin B6)

PROTEİNLER(BİTKİSEL KERATİN)

Hydrolyzed corn protein ( Mısır Proteini ), Hydrolyzed wheat protein ( Buğday Proteini ), Hydrolyzed soy protein ( Soya Proteini )

MİNERALLER

Saccharomyces/Copper Ferment (Bakır): Saçın yapısını korur daha sağlıklı bir hale getirir.
Saccharomyces/Zinc Ferment (Çinko): Saç derisinin nem dengesini sağlar. Ayrıca saçın temel yapı taşı olan keratin sentezinde rol oynar.
Saccharomyces/Iron Ferment (Demir): Saç derisindeki kan oranını dengeler, dökülmeyi önler.
Saccharomyces/Magnesium Ferment (Magnezyum): Saçın kalitesinin oluşmasında ve korunmasında etkilidir.
Saccharomyces/Silicon Ferment (Silisyum): Saç kaybını önlemeye yardımcı olur. Saç köklerini ve tellerini güçlendiren silis, bu özelliğiyle saç kaybını minimumda tutmaya yardımcı olur.

Eğer sizde kendi markanız ile Fason Forte Klinik şampuanı üretimi yaptırmak istiyorsanız Mazin Kozmetik olarak sizlere hizmet vermekten gurur duyarız.