fason-skin-tone-balancing-serum-uretimi

Fason Skin Tone Blancing Serum Üretimi

Skin Tone Balancing SerumArbutin, Alpha ArbutinNiacinamide, Licorice gibi güçlü aktif maddeler içerir. Cilt tonunu dengelemeye yardımcı olurken aynı zamanda Organik Aloe Vera, vitaminler ve bitki özleri ile cildinizi nemlendirmeye ve canlı bir görünüm elde etmenize yardımcı olur. Alpha arbutinAlfa ArbutinNiacinamide, Licorice, Organik Aloe Vera, Cilt lekelerinde yüzde 40 gibi bir oranda giderici bir madde olarak kullanılan Alpha Arbutin Japonlar tarafından keşfedilmiştir. Japonlar kendilerine has beyaz tenlerinin pürüzsüz olması için çözüm yolu olarak kullanılan simge ürünü haline gelmiştir. Genel olarak bakıldığında ise Japonlar dünya kozmetik sektörüne birden fazla şekilde yaptığı araştırmalarıyla kendilerinden söz ettirmişlerdir.Japonya’da araştırmacı bilim adamları birden fazla bitkiyi inceleme altına almıştır. Elde edilen sonuca göre ‘’bitkisel arbutin’’ ciltteki lekeler üzerinde yüzde 40 gibi oranlarda etkili olduğu keşfedildi. Araştırma dahilindeki çalışmalar Osaka Prefecture Üniversitesi, Kobe Üniversitesi ve Bio kimyasal Araştırmalar Laboratuarında yürütülürken, dünya üzerinde arbutinin ciltteki lekelenmelerin tedavi sürecinde etkili ve aynı zamanda da güvenli bir madde olduğu ortaya çıkartıldı.Cilt Üzerindeki Etkisi, Tamamı ile bitkisel olan arbutin cilt üzerindeki fazla melanini alarak rengi olmayan bir madde ile değişim yapar. Aynı zamanda bir takım enzimlerle de birleşerek fazla tyrosin aksidasyonuna engel olur. Güneş nedeniyle ciltte meydana gelen sivilce, leke ve diğer fonksiyonların cilt üzerine rengini aktaran melanindeki miktarın artırılmasına bağlı şekilde oluşmuş cilt lekelerinin devam etmesine de mani olmaktadır. Skin Tone Balancing Serum olarak üretilen Arbutinli serum dahada geliştirilerek ve içeriğine Niacinamide, Licorice Organik Aloe Vera, extract ları ile desteklenerek üretilmektedir. Sizlerin cilt tonu dengelemeniz de sorunlarınıza yardımcı olacaktır.

NIACINAMIDE (B3 VITAMIN)

Cilt Aydınlatma; cilt beyazlatma, leke tedavisi, leke oluşumunu önleyici, cildi nemlendirme ve su kaybını önlemede etkili bir ajan olarak bilinmektedir. B3 Vitamini olarak da bilinen Niacinamide veya diğer ismi ile Nikotinik Asitin hücreler arası iletişimi sağlayan bir ajandır ve cilt için birden fazla yararı vardır. Hücreler arası iletişim sağlayan ajan rolünü hücresel boyuttaki en önemli sentezlerden bir tanesi Krebs (Sitrik Asit) çevrimidir. Niacinamide Krebs çevrimide Hidrojen transferinde görev alan çok önemli bir koenzimin parçasıdır.Topikal olarak (dıştan) uygulanan Niacinamide’in ciltteki ceramide ve serbest yağ asitleri oranlarını arttırdığı tespit edilmiştir. Protein (keratin) sentezinin arttırılmasını sağlayarak hücrelerarası NADP düzeyinin arttırılmasına yardımcı olur.Bu şekilde ciltteki Trans Epidermal Su Kaybını (TEWL) azaltmaya ve dermisteki mikrosirkülasyonu düzenlemeye yardımcı olur. Cilt tonu düzensizlikleri (leke tedavisi) gidermedeki başarısı ise son zamanaların en popüler kullanım alanıdır. Akne ve akne sonrası meydana gelebilen leke ve kızarıklıkları (enflamasyon sonrası hiperpigmentasyonlar olarak da adlandırılabilir) giderebilmedeki başarısı da kayda değerdir. Nıacınamıd ( B3 Vtamin ) Ayrıca yaşlanma ile birlikte meydana gelen cilt kırışıklığı ve çeşitli cilt hasarları endişeleri olan kişiler için cildin yüzeyini pürüzsüzleştirdiği ve foto yaşlanmayı inhibe ettiği için mükemmel bir anti aging (yaşlanma karşıtı) aktif ajandır.

LICORICE EXTRACT (Glycyrrhiza Glabra Root Extract)

Cildi nemlendirmeye ve leke oluşumunu baskılamaya yardımcı olur. Organik Aloe Vera extract özelliği ile kırışıklara sahip bir cilt her zaman nem eksikliği ile ilgilidir. Diğer taraftan, beslenen cilt elastiktir ve kırışıklıkların oluşum süreci daha yavaş olur. Organik Aloe Vera extract Cildin yenilenmesine yardımcı olur, Cilt hücrelerinin sürekli yenilenmesi, yaşlanma sürecinin yavaşlatılmasına destek olur. Bol miktarda antioksidan içerir: Bu özellik, serbest radikallerin verdiği hasara karşı mücadele eder.

KULLANIM ŞEKLİ

Skin Tone Balancing Serum, Cilt tonunun farklı olduğu bölgeye parmak ucunuzla serum uygulayın. Geceleri kullanılır. Serumu uygulamadan önce daima cildinizi temizleyin. Yüzünüzde ve vücudunuzun her yerinde kullanabilirsiniz. * Cildinizi güneş ışığından koruyun. Güneşe maruz kalırsanız, yüksek koruma faktörüne sahip Cilt lekelenmelerine karşı yüksek korumalı bir güneş kremi kullanmanız önerilir.

* Organik maddeler içerir.