kozmetik ve fason uretim

BHA SERUM

Cilt güzelliği ve bakımında serumlar, tonikler ve kremlerin kullanıldığı bilinmektedir. Ve son zamanlarda bu kullanım ihtiyacının çok fazla bir artış gösterdiği gözlemlenmiştir. Cildin pürüssüz bir görünüm kazanmasını sağlamak için çeşitli asitler ve serumların kullanıldığı bilinmektedir. BHA açılım olarak Beta Hidroksi Asitler’dir.

Asit, suyla karıştırıldığında hidrojen iyonu veren pH’ı 1-7 arası olan kimyasal bileşiktir. Beta Hidroksi asitler yağda çözünen asitler olarak bilinmektedir.

Oleik Asit: Avokado ve zeytinyağında çokça bulunmakta olan oleik asit bir BHA’dır ve cildin nemlenmesine önemli ölçüde yardımcı olur

Linoleik Asit: Bu asit, bir BHA türü olarak en çok bulunan asittir. Bir Omega-6 türü olan Linoleik asit cilt konusunda geniş bir kesime hitap etmektedir.

Salisilik Asit: BHA’lar arasında en tesirli ve etkili asit olarak bilinmektedir. Söğüt ağacının bir yağı olarak elde edilen salisilik asit en çok kullanılan BHA türüdür.

Bütün bu asitlerin hizmet ettiği ortak amaç ve payda siyah noktaların giderilmesi, akne ve sivilcelerin kökten kurutulmasıdır.

Akne, cildin aşırı yağ üretmesinden, gözeneklerin kapanmasından meydana gelir ve ölü derilerle beraber hücrelerin yenilenmesi zorlaşır. Keza yine siyah noktalarda ve cilt soyulmasında etkili ve önemlidir. BHA kullanım alanı olarak geniş bir yelpazeye sahiptir. Ve tıpkı AHA serumda olduğu gibi güneşle tepkime vermektedir.

Güneş ışınlarının etkileri onu çok fazla deforme edeceğinden sadece geceleri kullanılması öngörülmektedir. İlk kullanımdan sonra günde bir defadan fazla olmamak üzere düzenli olarak uygulanmalıdır. Beraberinde nemlendirici kullanılabilir fakat başka markaların ya da türlerin asitleri ile karıştırılmamalıdır. BHA serum kullanımında ilk günlerde yüzde bir kaşınma bir karıncalanma hissedilebilir fakat bu hissiyat geçicidir

Her üründe olduğu gibi BHA Serumlarda da yan etkiler görülebilmektedir. Hasar görmüş cilde kesinlikle BHA serum uygulanmamalıdır. Retinol ve peptide içeren ürünler de BHA serumlarlarla birlikte kullanılmamalıdır. Haricen kullanım gerektiren ürünler olan BHA serumlar gözden ve çevresinden uzak tutulmalıdır. Çünkü asit Retina’ya zarar verebilir ve istenmeyen sonuçlar doğurabilir.

Asitlerin güneşle tepkimesi cilt üzerinde deformasyonlar oluşturabileceği için kullanılan süre boyunca ve kullanmayı kestikten bir süre sonra Yüksek faktörlü güneş koruma ürünleri kullanılması gerekir ayrıca uzun süre güneş maruz kalmamalıdır.

Bizler de Mazin kozmetik olarak ürettiğimiz yüksek verimli ve etkili düzeydeki BHA serumlarımızı sizlerin satışına sunmuş bulunmaktayız. Güzel bir cilt herkesin hakkıdır. Yüzünüzdeki ölü derilerin ve sebumların arınmasında, vücudunuzun güzel bir izlenim bırakmasında sizlere yardımcı olmaktan mutluluk duymaktayız.

İbrahim Ethem ARSLAN

Yüksek Kimyager