Fason Snail Mask Üretimi

kozmetik ve fason uretim

SNAIL MASK

Salyangoz sıvısı ve salyangoz maske cildi besleyen cilde bakım yapan özler ve maskeler olarak literatürdeki yerini almıştır. Snail Mask cildin beslenmesine, yaşlanmasının önüne geçmeye ve elastikiyetinin artmasına yardımcı olur. Beyaz kil(kaolin) çok hafif ve ipeksi bir yapıdadır. Kaolin ve gül suyu ile cildi nazikçe arındırırken kaybettiği veya ihtiyaç duyduğu minerallerin yeniden kazanmasını destekler. İçerdiği B3, B6, B12 vitaminleri ile cilde pürüzsüz, sağlıklı ve parlak bir görünüm kazandırır. Salyangoz maske cilt yüzeyine nem bariyeri oluşturarak cildin korunmasını destekler. Organik aloe vera ve allantoin ile cilt kusurlarının giderilmesinde yardımcı olur.

Salyangoz maskesinde kullanılan salyangoz sıvısının anavatanı Ege olan Helix Aspersa adındaki türden salyangozdan elde edilir. Biyolojik olarak faydaları çok fazla olan bu öz salyangazlor için hibernasyon adı verilen yani kış uykusuna çıkma döneminde elde edilir. Bir salyangozdan maksimum 0,2 ml salyangoz sıvısı elde edilebilir ve bu işte en önemli nokta bu sıvı elde edilirken salyangozlara kesinlikle zarar verilmemektedir. Bu elde etme işleminden sonra Salyangozlara tekrar bakım ve besleme programları uygulanır ki bunun da sebebi enerji depolamalarının istenmesidir. Bütün bu durumlar Salyangoz özünün pahalı olmasına sebep olur.

Salyangoz maske içerik olarak yoğundur. İçerdiği, Hyaluronic acid, cildi nemlendirir ve su ihtiyacını karşılar. Allantoin, cildin yenilenmesini yara ve lekelerin azalmasını ve daha hızlı iyileşmesini sağlar ve iz bırakmaz. Kollajen, lif ve kıkırdak gibi dokuların onarılmasında ve inşasında kullanılır. Proteinler vitaminler besleyici ve bakıcı özellik gösterir. Glikolik Asit Ölü hücrelerin dökülmesinde kırışıklıkların giderilmesinde kullanılır ve cildi tahriş etmez.

Bizler de Mazin kozmetik olarak ürettiğimiz Snail Mask’lerle sizlere hizmet etmekteyiz. Ürettiğimiz ürünler daha sağlıklı bir yüz bakım imkânı sağlayarak yüzünüzü ferahlatır güzel ve yüzünüzün dikkat çekici bir hal almasını sağlar.

 

İbrahim Ethem ARSLAN

Yüksek Kimyager